Timpurile Comunismului vs Timpruile Democratiei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Comunism vs Democratie

0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
33% 33% 
[ 1 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
33% 33% 
[ 1 ]
33% 33% 
[ 1 ]

Total voturi : 3

Timpurile Comunismului vs Timpruile Democratiei

Mesaj  Dj Crazy la data de Lun Aug 16, 2010 6:46 am

Multi dintre noi probabil nu au prins vremurile comunismului ( Vremurile lui Nea Ceasca . Timpurile lui Pasvante Chioru , Timpurile Raposatului ) asa cum i se zice de multe ori doar ce au auzit de la parintii , unii au prins acele vremuri si stiu foarte bine ce insemnau acele vremuri . Si rugamintea nostra este sa ne spuneti ce parere aveti ce acele vremuri si de aceste vremuri
Dj Crazy
Admin
Admin

Data de inscriere : 23/07/2010
Varsta : 27
Localizare : Braila

Vezi profilul utilizatorului http://fullxtrem.netgoo.org

Sus In jos

Pyty va zice

Mesaj  Pyticutza la data de Mar Aug 17, 2010 4:53 am

Vretzi o paralela intre comunism si democratzie?
Din cate am citit si am intzeles de la cei in varsta comunismul era pt toti la fel ,fara deosebire .Toti aveau servicii ,salariile erau diferentziate in functzie destudii si functzia ocupata .Parintii le puteau oferi totul copiilor ,chiar si o excursie,o tabara .Preturile erau peste tot la fef .Copii nu erau catalogati in functie de statutul parintilor .Se facea scoala ,se oferea un loc de munca . Cu sau fara tichete toti aveau ce pune pe masa copiilor .Ei au vrut toti democratzie . Cu ce ne-am ales ?
Cu batjocora .Nu mai e posibilitatea de a invata toti copii ,locuri de munca nu .Ce viata buna or zice unii .Foarte buna ;nu ai servici ,nu ai nimic ,.Pentru un trai decent pleci in strainatate ,suporti totul pt a te intoarce cu ceva la familie .Democratia pt mine inseamna bataia de joc a celor alesi chiar de noi.
Pyticutza
Admin
Admin

Data de inscriere : 24/07/2010

Vezi profilul utilizatorului http://full-extrem.hi2.ro/news.php

Sus In jos

Re: Timpurile Comunismului vs Timpruile Democratiei

Mesaj  Dj Crazy la data de Joi Aug 19, 2010 6:49 pm

Eu unu nam apucat timpurile comunismului doar ce am auzit despre ele pe la tv , la scoala , de la parintii Very Happy fiecare spune ba ca nu era bine ca nu putea avea nu stiu ce , ba ca era bine ca toata lumea era pe acelas nivel . Eu cred ca totusi traiai cat de cat decent , iti permiteai si ceva ce acuma mai rar poti , acuma ce sa zic de vremurile astea sant de toata isprava , nu-s banii , santem badjocora Europei , groapa de gunoi a lumii intregi , santem o tara de toata cacaoua lol! eu cred ca mai bine era pe timpu ala ca dupa ce terminai o scoala te angajai , acuma nai unde ca esti tanar si fara experienta si stai acasa sau cauti un loc de munca de iti vine acru , pana iti faci basicile la picioare de sa nu-ti mai incapa in pantof ( spun din ce am patit pe pielea mea ) nu stiu mi se pare o rusine ptr noi ca romanii , in loc sa lase tineretu sa vina cu putere si forta de munca din spate , ei tin tot persoanele de varsta a 3 acolo care e dorm pe scaun si nu mai fac nimik bun pentru societate
Dj Crazy
Admin
Admin

Data de inscriere : 23/07/2010
Varsta : 27
Localizare : Braila

Vezi profilul utilizatorului http://fullxtrem.netgoo.org

Sus In jos

Re: Timpurile Comunismului vs Timpruile Democratiei

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos