Copilaria timpurilor nostre si copilaria generatiei actuale

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Copilaria mea copilaria ta

0% 0% 
[ 0 ]
100% 100% 
[ 4 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]

Total voturi : 4

Copilaria timpurilor nostre si copilaria generatiei actuale

Mesaj  Dj Crazy la data de Lun Aug 16, 2010 6:31 am

Fiecare dintre noi idiferent ca avem 20 de ani , 50 de ani ne aducem aminte de copilaria nostre de vremurile cand ne jucam ascunsa ,fripta , tara tara vremostas sau alfel de jocuri dar ne uitam la generatia actuala si facem de multe ori cumparatii de acest gen pentru ca generatiile nostre ne jucam alfel ei spun ca generatia lor este mai buna . Va Rog Sa ne spuneti ce anume va aduceti aminte din copilaria vostre ( jocuri sau cum va marcat pe voi ) si as mai avea rugamintea la voi sa ne spuneti ce produse va marcat copilaria si de ce nu santeti de acord cu copilaria generatiei actuale . Va Asteptam
Dj Crazy
Admin
Admin

Data de inscriere : 23/07/2010
Varsta : 27
Localizare : Braila

Vezi profilul utilizatorului http://fullxtrem.netgoo.org

Sus In jos

Re: Copilaria timpurilor nostre si copilaria generatiei actuale

Mesaj  Vizitato la data de Lun Aug 16, 2010 7:02 am

Fiind in italia de 10 ani ..nu prea am avut parte de o adevarata copilarie,aici copii nu se joaca pe afara...sunt obisnuiti de mici sa stea in casa in fata jocurilor de pc sau tv...dar ink imi aduc aminte de vremurile knd ma duceam vara acsa si stateam seara de seara in fata blocului cu prieteni..moama eram vreo 20... Very Happy Very Happy si ne jucam ascunselea prin tot cartieru, sua flori fete si baieti! Alea da k erau jocuri...in ziua de azi dk le spui la copii cum ne distram noi pe timpuri iit rad in fatza k de...ei sunt obisnuiti cu CS, messenger si toate cele...nu stie cei aia aer curat...sa ies cu prieteni sa te joci tot feluri de nebuni.. mi-e imi este dor pana si de o vanataie (hehe) kre o faceam knd jukm prinselea si..k impidicata ce sunt cadeam Razz Razz Razz , dar stiu k imi faceam acea vanataie distranduma alaturi de prieteni mei cu kre am copilarit! aqm nu prea mai vezi copii puri la inima kre se multumesc doar de un simplu joc...gen(prinselea ,ratzele si vanatori...etc) pe ei ii incanta virtualu....ii incanta sa aiba haina cea mai la moda, si as amai departe! Pe bune cateodata as vrea sa mai retraiesc acele clipe.....

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

vaiiiiiiiii

Mesaj  Vizitato la data de Joi Aug 19, 2010 7:04 pm

qm am mai zis e uniq moment din viatza mea p kre la-s mai retrai...si nu odata si la infinit....copilaria mea a fost de neuitat....q jocurile noastre....sticlutza q otrava,ratzele si vanatorii,cocotzata,prinsa,ascunsa (prin pomi si flori) , Cool Cool Cool, fete filme si baietzi, monopoly pe pres in fatza casei...elasticul,coarda...pff snt o groaza de jocuri....aia da copilarie...nu asta kre o traiesc cei de aqm...q pc la nas de la 7 ani cs si alte joqri violente mereu in fatza ochilor...si dp ne intrebam dc copii din ziua de azi snt asa rautaciosi si violentzi.. silent silent silent parintzii inceark sa le ofere copiilor ce este mai bun dar in acest mod ii lipsesc de la o bucurie imensa...COPILARIA vor avea si timp pt pc si altele...dar dp...knd se vor mai maturiza..knd snt copii trebuie sa se joace sa fak ce este de fqt la varsta frageda;) Wink Wink e diferentza de la cer la pamant de qm am copilarit noi si qm copilaresc cei din ziua de azi.... Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Re: Copilaria timpurilor nostre si copilaria generatiei actuale

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum