Departe de Tara

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

De ce credeti ca multi pleaca din tara

33% 33% 
[ 1 ]
67% 67% 
[ 2 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]

Total voturi : 3

Departe de Tara

Mesaj  Dj Crazy la data de Lun Aug 16, 2010 5:08 am

Am creat acest topic deoarece multii din membrii saitului sant plecatii inafara tarii din diferite motive : un trai mai bun , un viitor mai stralucit , parintii lucrand in alta tara i-au luat si pe ei . Din cate am observat in decursu zilelor foarte multa lume este in Italia , Spania , Germania , Grecia si alte tarii ale lumii , dar de cele mai multe ori predomina aceste tarii . Rugamintea mea la cei plecati inafara tarii este daca doriti sa va scrietii aici oful ( daca se poate zice asa ) sau ce anume va facut sa plecati din tara , sau de ce va este dor din tara . Va Asteptam (kiss):-* I love you

Ultima editare efectuata de catre Dj Crazy in Joi Oct 07, 2010 8:30 pm, editata de 1 ori
Dj Crazy
Admin
Admin

Data de inscriere : 23/07/2010
Varsta : 27
Localizare : Braila

Vezi profilul utilizatorului http://fullxtrem.netgoo.org

Sus In jos

Re: Departe de Tara

Mesaj  Vizitato la data de Lun Aug 16, 2010 5:29 am

un subiect bn gasit crazy! este adevarat multi din membri sitului sunt plecati departe de tara din un motiv sau altu...E greu sa fi departe de locu unde teai nascut..de locu unde ai copilarit...si stiu asta din propria experientza! sunt plecata de 10 ani in italia... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad practic am crescut aici,dar nu trece zi sa spun ca as da orice sa ma intorc in tara mea!stiu este saracie aqlo...dar e TARA MEA. toti zic k in alta tara este bn ..k ai bani ai ce manca...da poate fi adevarat dar dk nu ai noroc..poti trai si aici cum traiesti in romania...dar cu o mare diferentza..esti printre straini,deci e dublu mai greu! viata este grea peste tot..aici in strainatate sunt alte probleme! trebuie sa fi tare sa treci peste! MDA VORBESC TOCMAI EU ..dar va spun din propria experientza ...pt cei plectati in afara..trebuie sa fim tari sa speram k va fi bn si intro zi ne vom putea intoarce in tara noastra Very Happy Very Happy Very Happy .

SI TIN SA VA SPUN DK AVETI CV PE SUFLET VRETI SA VBITI INTRATI PE SITUL NOSTRU...aqlo veti gasi oameni de treaba oameni kre si ei sunt plecati din tara..si aqlo putem fi mai aproape uni de alti atat cat putem!:*:*:*

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  adryana la data de Lun Aug 16, 2010 5:37 am

confused nush ce sa zik poate ca in alte tari e mai bn ca la noi se castiga mai bn da tot mai bn e in tara noastra cheers eu is in grecia si nu mii asa de bn Mad in afara ca stau numa in casa Twisted Evil nu am o ocupatie sami treaca timpul nam reusit inca sami fac prieteni in 4 ani de zile lol! da mie dor de tara confused si as prefera akolo decat in alta parte si multi iti dau de inteles ca nu esti bn venit in tara lor albino ASA CA NICAIERI NUI MAI BN CA ACASA king I love you Twisted Evil
adryana
Membrii
Membrii

Data de inscriere : 01/08/2010
Varsta : 26
Localizare : GRECIA

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Vizitato la data de Lun Aug 16, 2010 5:47 am

ai pefecta dreptate adryana!! Multi se uita la tine de parca ai fi dp alta planeta..se uita la tine de parca nu am fi oameni,dar asta e trebuie sa mergem cu capu sus! nuj dk sar putea rezolva si in romania lucurrile ..sa fie mai bn sa numai fim nevoiti sa plecam in alte tari.... Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation greu

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

....

Mesaj  Vizitato la data de Joi Aug 19, 2010 6:54 pm

Da...subiect foarte.....ok sa zic asa....adevarat...eu snt plekta din tzara de 7 ani...dar nu as ezita un minut sa ma intorc...mie una imi lipsteste tzara mea enorm...Dar asta e ne adaptam oriunde ne-am afla k asa trb...nu avem incontro...si toti cei kre au plekt din tzara nu au plekt k le era bn...Wink chiar dk multi dp ce se vad mai bn uita de unde au plekt si nu le ajungi nici q prajina la nas...asta e...personal am ramas aceasi si aceasi voi ramane... bounce bounce

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum