Cum se instaleaza Windos 7

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Tutorial Cum se instaleaza Windos 7

Mesaj  Dj Crazy la data de Mier Oct 13, 2010 10:35 pm

In acest tutorial am sa va arat cum se instaleaza Windows 7. Mai intai trebuie sa va faceti un CD Bootabil cu sistemul de operare Windows 7 sau sa faceti rost de unul de la un amic

Introduceti CD-ul si il bootati. Pentru a fi bootat trebuie sa fie setat CD-ROM-ul sau DVD-ROM-ul pe prima pozitie in bios inaintea hard diskului.

Acum alegeti limba instalarii , unde locuiti si limba tastaturii.

Dupa ce ati ales tot dati pe Install Now pentru a incepe instalarea

Citi acolo termenii de licenta , bifati I accept the license terms si dati NEXT

Acum alegeti cum vreti sa instalati Windowsul , daca vreti doar sa facetiUpgrade dati se upgrade sau daca vreti sau daca vreti sa instalati Windows-ul pe o anumita partitie dati la Costum (advanced).Eu am sa aleg Costum(advanced).

Acum puteti sa stergeti , sa creati sau sa formatati partitiile.Alegeti partitia pe  care vreti sa instalati Windows-ul si dati Next.

Aici asteptati sa se instaleze Windows-ul.Dupa ce ajunge la Installing updatescalculatorul isi da restart.

Dupa aceea va continua instalarea Windows-ului.Dupa ce termina , calculatorul se va restarta si va trebui sa faceti niste setari

Acum va alegeti un username si dati nex

Daca vreti sa puneti o parola la username-ul pe care l-ati ales , puneti parola in acele casute si dati NEXT.

Aici trebuie sa alegeti niste setari cu privire la securitatea sistemului vostru , daca alegeti Use recommended settings , setarile se vor face dupa cum sunt recomandate de catre Windows.Eu voi alege Ask me later

La acest pas ve-ti seta ora si data si dupa dati Next

Aici va trebui sa alegeti unde aveti calculatorul , eu voi alege Home networkfiind am instalat Windows 7 pe calculatorul meu de acasa

Mai jos am pus un screen al desktop-ului dupa instalarea Windows-ului

Asta a fost tot. Sper ca acest tutorial o sa va fie folositor.
Dj Crazy
Admin
Admin

Data de inscriere : 23/07/2010
Varsta : 27
Localizare : Braila

Vezi profilul utilizatorului http://fullxtrem.netgoo.org

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum