Prezervativul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Important Prezervativul

Mesaj  Dj Crazy la data de Vin Oct 08, 2010 12:43 am

Nu te lăsa păcălită! Dacă ai un partener nou, ai nevoie de prezervativ, indiferent de ce scuze inventează el!
Există multe fete lipsite de experienţă care îi pot crede pe cuvânt pe bărbaţii care evită folosirea prezervativelor, riscând astfel să se aleagă nu numai cu o sarcină nedorită, dar şi cu diverse BTS (Boli transmisibile pe cale sexuală).
Fetelor, nu cădeţi în plasă! Dacă ţineţi la sănătatea voastră, nu treceţi cu vederea sub nici o formă folosirea prezervativului, în cazul în care nu „o faceţi” cu un partener stabil. Chiar dacă folosiţi deja alte mijloace contraceptive, cum ar fi pilulele, există riscul de a contracta diverse boli, pe care poate el nici măcar nu ştie că le are.

Indiferent de câtă încredere îţi inspiră noul tău iubit, nu trebuie să te laşi păcălită. Fie că au relaţii sexuale cu fete la care ţin cu adevărat, fie că e vorba despre simple aventuri, bărbaţii sunt în stare să folosească orice scuză pentru a evita folosirea prezervativului. Singurele femei care nu trebuie să se străduiască să-i convingă că e nevoie de o astfel de protecţie sunt cele plătite pentru sex, din motive care, cel puţin pentru ei, sunt evidente.

Prin urmare, ai grijă să discuţi despre asta cât timp sunteţi încă îmbrăcaţi, pentru a scădea riscul de a te lăsa convinsă „să uiţi de acest aspect. Poţi să încerci să-l convingi să folosească prezervativ spunându-i, de exemplu, că vei fi relaxată şi vă veţi bucura mai mult de momentele intime dacă nu trebuie să te gândeşti că există pericolul de a rămâne însărcinată. Partea bună e că majoritatea bărbaţilor nu se simt pregătiţi să devină tătici, iar un astfelde argument îi sperie îndeajuns încât să ţină cont de protecţie.

Iată mai joc câteva scuze la care ei apelează adesea pentru a evita folosirea prezervativului:

- N-am nici o boală, chiar nu ai încredere în mine?
- O să am grijă să ejaculez afară! (Nu crede asta, „coitus interruptus” este destul de riscant!)
- Nu vom mai simţi plăcerea la fel de intens!
- Vreau să fim apropiaţi fără a exista nimic între noi, pentru că te iubesc!
- Sunt alergic la prezervative, îmi provoacă mâncărimi!
- Nici n-o să mai simţim că facem sex dacă îmi pun aşa ceva!
- Dacă ai ţine la mine, nu mi-ai spune că vrei să folosesc prezervativ!
- Am fost la farmacie să cumpăr prezervative, dar se terminaseră!
- Nu avem nevoie de prezervativ dacă foloseşti pilule!
- Mi-e ruşine să cumpăr prezervative!
- Nu poţi rămâne însărcinată în acea perioadă a lunii! (Ba da, poţi, pentru că e posibil să ovuleze celălalt ovar!)
- Mă strâng, pentru că am penisul prea mare!
- E ca şi cum ai face baie cu şosetele în picioare!
- Nu suport mirosul de cauciuc! (Ştii bine că există prezervative cu diverse arome!)
- Sunt scumpe, de banii ăştia ieşim la un film!
- Doar o singură dată n-o să se întâmple nimic rău, cumpărăm data viitoare!
- Nu mi-am adus prezervative ca să nu crezi că am venit doar cu asemenea intenţii!

Sigur, nu tuturor le place să folosească prezervativ, dar dacă au de ales între a avea parte de sex protejat sau a nu avea parte de nimic, cu siguranţă că vor prefera „să-şi îmbrace” organul plăcerii.

Dacă insistă în continuare să nu îşi pună prezervativ sau încearcă să te ducă cu vorba, nu-ţi fie teamă să pui piciorul în prag. La urma urmei, e vorba doar de câteva minute sau, în cazuri foarte fericite, ore de plăcere, după care rişti să înfrunţi singură consecinţele. Dacă tu nu te respecţi, nici el nu va avea motive să o facă. Chiar crezi că merită să te culci cu un tip care nu ţine cont de sănătatea ta?

Dacă el insistă să nu folosească prezervativul, ai două opţiuni: fie te bucuri de momentele intime evitând penetrarea, fie te îmbraci şi pleci sau, după caz, îi spui să plece

Dj Crazy
Admin
Admin

Data de inscriere : 23/07/2010
Varsta : 27
Localizare : Braila

Vezi profilul utilizatorului http://fullxtrem.netgoo.org

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum